Krakonošův cyklomaraton 2015

Vše o závodech. (Upozornění na závody, pocity ze závodů aj.)

Moderátoři: major, Moderátoři

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1236: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Pavel
Hobík
Příspěvky: 60
Registrován: 10 kvě 2015 18:57
Max Watt: 100
Najeté km: 612
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1236: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Krakonošův cyklomaraton 2015

Příspěvekod Pavel » 02 srp 2015 12:38

V sobotu 1. srpna se konal druhý ročník Krakonošova cyklomaratonu. Oproti minulému roku (opravy silnic), doznal hlavní závod na 140 km drobných změn. Trasa závodu vedla přes pořadatelké obce ze Svazku obcí Východních Krkonoš: Trutnov - Mladé Buky - Žacléř - Malá Úpa - Pec pod Sněžkou - Dolní Dvůr - Strážné - Lánov - Černý Důl - Janské Lázně - Svoboda nad Úpou - Vlčice - Trutnov. Jako novinku přidali pořadatelé kratší trať na 93 km, ta vedla po velké části po trase dlouhé trasy a po výjezdu na Pomezní Boudy zamířila přímo z Malé Úpy do Svobody nad Úpou. Na dlouhé trati čekalo na závodníky několik vrchařských prémii: Pomezní Boudy, obávaný výjezd s 30% úsekem Pec pod Sněžkou - Pražská bouda a Černý Důl - Hoffmanova bouda. Na startu hlavního/kratšího závodu bylo 300/151 závodníků.

Z našeho týmu se hlavního závodu zúčastnili: Luděk Broulík, Jan Feist, Jaroslav Feist a Pavel Kwiecien. Na krátkou trať nastoupila Hana Feistová. Hana opět zabojovala a vyhrála pro naše barvy vítězství na kratší 93 km trase! Další podrobné výsledky lze nalézt na webu: http://www.sportchallenge.cz/cz/vybrat_ ... vne=150701

Krátká trať 93km, kategorie Ženy
1 | Hana Feistova | 03:00:07.5

Hlavní závod 140km, kategorie Muži
celkové pořadí (v kat.)| jméno | výsledný čas | ztráta na vítěze
1 | Václav Nežerka | LAWI - Author Team | 04:02:07.3
...
59 (29|96) | Pavel Kwiecien | 04:26:54.8 | 24:47.5
109 (36|94) | Jan Feist | 04:42:30.4 | 40:23.1
153 (48|94) | Luděk Broulík | 04:56:10.2 | 54:02.9
162 (52|94) | Jaroslav Feist | 04:58:50.2 | 56:42.9
Naposledy upravil(a) Pavel dne 02 srp 2015 16:06, celkem upraveno 2 x.

Pavel
Hobík
Příspěvky: 60
Registrován: 10 kvě 2015 18:57
Max Watt: 100
Najeté km: 612
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1236: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Krakonošův cyklomaraton 2015

Příspěvekod Pavel » 02 srp 2015 12:45

Osobní pohled:

Minulý rok jsem musel jet přes 30 km (Mladé Buky - Pomezní Boudy) v samostatném úniku mezi rozděleným pelotonem, v ničem jsem si nepohoršil ani nepomohl, jenom mě to stálo spoustu sil. Toho jsem se tedy chtěl letos vyvarovat. Příprava v předchozích týdnech probíhala podle plánu, ale minulý týden mě uchvátil těžký kašel (asi nějaký zánět), jezdit s tím celkem šlo, ale při frekventovaném dýchání se dostavil kašel ještě v silnější formě až jsem nemohl téměř dýchat. Byla tedy otázka, jak závod odjedu. Abych se tedy předběžně vyvaroval problémům z minulého roku, postavili jsme se všichni z týmu na startu do předních pozic, mohli jsme jen pozorovat, jak na start přišli největší favoriti z týmu Lawi - Author.

Po startu se jelo celkem rozumně a nebylo to tak rychlé jako minulý rok. Dělení přišlo až na Hrádečku. Nestačil jsem na nejlepší a ocitnul jsem se v další skupině trochu jsem si zakašlal, ale nebylo to tak hrozné jako přes týden. Nicméně před stoupáním na Stachelberg jsme čelo dojeli. V tomto stoupání se situace zopakovala a čelo jsme dojeli až za Lubawkou, kde na naše poměry bylo hodně fandících diváků. Dále mi přišlo divné, proč se jede tak lidsky do Szczepanówa a dále až Jarkowice. Vysvětlení přišlo až v cíli. Peloton vedl tým Lawi - Author a měly jednoho jezdce v úniku, který měl vyhrát finanční odměnu na Pomezních Boudách. Nicméně v půlce stoupání se peloton také rozjel, opět jsem na nejlepší nestačil. Po průjedu Pomezních Bud jsem se ve výsledkové listině již moc nepohyboval - jel jsem tedy dál s cyklisty mé výkonnosti. Výjezd na Pražskou boudu jsem dal o 1 minutu pomaleji než při tréninku o předcházejícím víkendu. Dále se toho již moc nedělo, skupina se zmenšovala, občas pár diváků okolo trati, jedná záchranka na Hrádečku (zlomená ruka) a jedna bouračka za mnou na křižovatce Hrádeček - Vlčice - Peklo. Závěrečný spurt jsem začal za kruhovým výjezdem, kde následně je sjezd do centra města, tam mě ale zastrašilo auto, trochu jsem přibrzdil a ostatní mě začali předjíždět. V cílové rovince jsem ještě bojoval s jedním z naší skupiny, ale také jsem prohrál, jel jsem naplno a po následném zastavení se opět připomněl kašel a nemohl jsem téměř 5 minut mluvit.

Celkově ale závod hodnotím kladně - výrazně jsem si polepšil oproti minulému roku. Na 10 km delší trati jsem zajel podobný čas jako minulý rok.

Nakonec je potřeba poděkovat organizátorům za skvělou organizaci a zajištění závodu.

Luděk
Hobík
Příspěvky: 16
Registrován: 25 dub 2015 18:08
popis svého kola: Basso Laguna
Sportester: Garmin forerunner210
Najeté km: 295
Bydliště: Heřmanice nad Labem
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1236: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Krakonošův cyklomaraton 2015

Příspěvekod Luděk » 02 srp 2015 14:44

Doplním informace z pohledu závodníka pohybujícího se cca uprostřed startovního pole. Já potřebuju začátky ještě trochu pomalejší, takže jsem se až po Hrádeček záměrně propadal startovním polem. Po Hrádečku už se začala tvořit skupina, která se zvětšovala až po začátek stoupání na Pomezky. Dlouhé stoupání skupinu roztrhalo, vyjel jsem ho však mezi prvními a po rychlém občerstvení následoval dlouhý sjezd, kde jsme rychle vytvořili 3 členou střídající skupinku. V Peci už u parkoviště jsem jim poodjel a jeli jsme si každý své tempo. Při brutálním stoupání na Pražskou boudu jsem si stačil i odskočit nicméně pořadí se nijak zvlášť neměnilo. Dlouhý sjezd do Dolního dvora a další stoupání na Strážné
už jsme jeli ve 2-4 lidech. Ze Strážného až do Lánova jsem jel sám až pak se mi podařilo jednoho dojet, ale ten už mi moc nepomohl:-)
Po odbočení na Černý důl nás 2 dojeli, tak jsem pokračoval s nimi ve 3-5 lidech až na Hrádeček. Pak už jsme jeli ve 2 až do cíle.
Ve všech kopcích už od Hrádečku jsem z lidí kolem sebe patřil k těm lepším a při sjezdech k těm horším, takže drobný náskok nahoře se mi vždy hodil. Celkově jsem spokojený, protože to byl můj první závod bez křečí, takže jsem si to užíval až do konce. Gratuluju všem lidem z oddílu za zvládnutí náročného závodu a hlavně Hance k 1. místu :)

Pavel
Hobík
Příspěvky: 60
Registrován: 10 kvě 2015 18:57
Max Watt: 100
Najeté km: 612
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1236: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Krakonošův cyklomaraton 2015

Příspěvekod Pavel » 03 srp 2015 15:07



[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1236: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1236: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti