Dobrušský pohár 23. 8. 2015 - 11. závod

Vše o závodech. (Upozornění na závody, pocity ze závodů aj.)

Moderátoři: major, Moderátoři

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1236: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Pavel
Hobík
Příspěvky: 60
Registrován: 10 kvě 2015 18:57
Max Watt: 100
Najeté km: 612
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1236: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Dobrušský pohár 23. 8. 2015 - 11. závod

Příspěvekod Pavel » 23 srp 2015 18:55

Dne 23. 8. 2015 se uskutečnil 11. závod Dobrušského poháru. Jelikož nejezdím na horském kole, byl tento silniční závod v tomto poháru letos poslední. Jelikož tento závod nebyl u mě prioritní, zúčastnil jsem se v sobotu pravidelného tréninku, tentokráte jsem většinu trasy navrh já a celkově do dalo zhruba 170 km. Po tréninku následovala oslava narozenin. Závod se bral spíše jako pokusný vzhledem k předchozímu, ale všechny tyto okolnosti neměly zásadní vliv v konrétní chvíli mého dnešního "nezdaru".

Trasa 63 km závodu vedla z Dobrušky přes Ohnišov do Olešnice v Orlických horách, přes Sedloňov do nejvyššího bodu u křižovatky na Deštné, následoval sjezd do Kounova a zpátky do Ohnišova, stejnou cestou opět do Kounova, kde následovala odbočka směrem na vesnici Nedvězí, kde se před touto vesnicí nacházel cíl.

Po startu jsem se až do začátku druhého kola nacházel v hlavním pelotonu. Vždy, když přicházel nějaký kopec, dojel jsem si k čelu pelotonu
a po určité snaze jsem se i přes mírný propad startovním polem udržel v hlavním pelotonu. Zlom nastal ve druhém průjezdu Ohnišovem, kde trasa nevedla po hlavní silnici, ale kvůli bezpečnosti trasa vedla místní zkratkou. Před průjzdem této zkratky jsem se nacházel na konci pelotonu a díky
tomu, že místní zkratka byla nepřehledna, nezaznamenal jsem, že čelo pelotonu výrazně zrychlilo a při příjezdu na hlavní silnici jsem již
jenom sledoval záda soupeřů. Nohy přestaly jet a hlava mi řekla, že to už nedojedu. Dále jsem tedy jel jenom s odpadlíky. S nima jsem se dostal
před cílový kopec, který jsem již mírně vypustil - někteří členové mé skupiny byli dnes stejně výrazně lepší.

Doposud nevím, jak tento závod můžu hodnotit. Vetšina soupeřu nejela 170 km v sobotu. Ale ráno jsem nebyl příliš unavený. Alespoň jsem si po
delší době odjel "trénink" závodní intenzitou.

V mé kategorii jsem skončil na 16. místě se ztrátou téměř 7 minut na celkového víteze Petra Javůrka (Loko Trutnov). Výsledky jsou zde:
http://triclub.dobruska.cz/upload/dobru ... dp1511.pdf

Miloš
Amatér
Příspěvky: 361
Registrován: 11 úno 2004 17:09
popis svého kola: Rám BMC RM01, sada Campa S.R. ale kliky Qurq, představec R77 PELLS, sedlo BASSANO M-ZERO, řidítka ITM PATHOM 2 carbon, pedály TIME carbon. Sety kol ZIPP 202, galusky Tufo Continental, Váha 6,7kg bez doplňků a 7,3 s doplňky.
Sportester: CycleOps-Joule GPS
Najeté km: 200
Bydliště: Choustnikovo Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Dobrušský pohár 23. 8. 2015 - 11. závod

Příspěvekod Miloš » 27 srp 2015 18:57

Není potřeba polemizovat a rozebírat co by bylo kdyby bejvalo . . . . :)
Je rozhodně daleko lepší zdravé sebevědomí které jsi svým konáním potvrdil a na kterém můžeš do budoucna stavět.
Sobotu sis užil, jeli jsme stoupání které by řada lidí co stála v neděli na startu šla pěšky. Těch řádově 170km a nastoupáno 2500m jako předkrm před nedělí vypovídá o kladných hodnotách v přístupu k sportu jako takovému.
Tímto jsi dal mimo jiné najevo že se nebojíš případné prohry a díky tomu jsi nic neztratil ale získal daleko více než si uvědomuješ. Což oceníš až podstatně později :wink:
Aktivním sportováním se bavím, výkony na hranicích maxima jsem opustil v 33 letech, r.n.1957. Teď už nejde tak moc o výkon jako více o zdraví pohyb.


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1236: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1236: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti