Grand Prix Královéhradeckého kraje 2015

Vše o závodech. (Upozornění na závody, pocity ze závodů aj.)

Moderátoři: major, Moderátoři

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1236: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Pavel
Hobík
Příspěvky: 60
Registrován: 10 kvě 2015 18:57
Max Watt: 100
Najeté km: 612
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1236: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Grand Prix Královéhradeckého kraje 2015

Příspěvekod Pavel » 13 zář 2015 19:10

V neděli 13. 9. se uskutečnil tradiční závod Grand Prix Královéhradeckého kraje http://www.ebtour.cz, tentokráte bylo konání posunuto o jeden měsíc oproti předchozím rokům. To bylo z důvodu nového profesionálního etapového závodu East Bohemia Tour.

Moje příprava na závod proběhla v pořádku, vyskoušel jsem si wattmetr, a ani neuškodil sobotní 100 km trénink, ten se jel po rovině za nízké intenzity. Předpověď na neděli slibovala teplé počasí, ale silný JV vítr o síle 6 metrů za sekundu. Proto jsem vzal jsem za vděk odvoz autem do Opočna, abych neztrácel sílu přemáháním větru. Při rozjíždce před závodem jsem byl trochu nervózní a potřeboval jsem často čůrat. To byl hlavní činitel dnešní jízdy. Na start jsem totiž přijel 15 minut před začátkem, kde již byli všichni připravení a nechtělo se mi prodírat se startovním polem. Na startu se byl podívat i Luděk a ten mi říkal, ať jdu více dopředu, já jsem to neučinil a to byla chyba.

Po startu se balík natáhl a já jsem se začal prodírat startovním polem, šlo to ale pomalu, za Dobruškou mi bylo jasné, že nejlepší dnes uvidím až v cíli. Při svém snažení jsem dosáhl i svého nového maximálního tepu 175 a během první hodiny jsem měl wattový průměr 288. Předek jsem nedotáhl a byl jsem akorát utahaný. Do Olešnice v Orlických horách mě dotáhl starší závodník s číslem 57 ani jsem mu moc nestřídal. Do nějaké skupiny jsem se dostal až před klesáním do Deštného, s ní jsem odjel až do konce. Občas někdo vypadl, někdo se přidal, ale po klesání z Rokytnice jsme zůstali pouze čtyři. Moc jsem jim nestřídal (minulý rok jsem měl hodně sil, a proto jsem často táhal), jeli pěkně, akorát jsem občas musel dost zabrat, abych jim stačil. Toto všechno stačilo na 55. místo ze zhruba 200 účastníků - čas 3:15:34, tedy o něco rychleji než minulý rok. V kategorii do 39 let jsem skončil na 18. místě.

Závod vyhrál po sólo úniku Martin Splítek (Nilfisk ALTO pro cycling) s časem 2:53:32, stejným závodním stylem vyhrál i minulý rok. Kompletní výsledky jsou https://docs.google.com/spreadsheet/pub ... vZkE&gid=0

Po závodě jsem čekal na profesionální cyklisty. Asi moc velké tempo nejeli, protože peloton do Opočna dorazili jenom o 4 minuty rychleji než já. Následně asi trochu zrychlili.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1236: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1236: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1236: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti