Pavé Tour Milovice 2016

Vše o závodech. (Upozornění na závody, pocity ze závodů aj.)

Moderátoři: major, Moderátoři

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1236: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Pavel
Hobík
Příspěvky: 60
Registrován: 10 kvě 2015 18:57
Max Watt: 100
Najeté km: 612
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1236: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Pavé Tour Milovice 2016

Příspěvekod Pavel » 01 kvě 2016 20:16

výsledky: https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... Og/pubhtml

1. balík: Zdeněk Melša - 34. místo, Pavel Kwiecien - 41. místo
2. balík: Jaroslav Feist - 43. místo

Pavel
Hobík
Příspěvky: 60
Registrován: 10 kvě 2015 18:57
Max Watt: 100
Najeté km: 612
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1236: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pavé Tour Milovice 2016

Příspěvekod Pavel » 02 kvě 2016 13:21

Příprava

Několik týdnu před akcí jsem prováděl trénink s wattmetrem a sledoval jsem různé metriky jako je aktuální zátěž, celková zátěž atd.. Pomocí nich se dá definovat "forma". V literatuře se popisuje, že pro trénink je vhodný rozdíl těchto metrik mezi -10 až -30. Pro důležitý závod je naopak vhodné dosáhnout odpočinkem kladných hodnot (optimum je dost individuální). Poslední dny před závodem jsem sice trochu běhal, ale forma se měla dostavit. Předpověď na neděli byla +8 -> měl jsem být dostatečně odpočinutý.

Cesta na závod

Je až úsměvné, jaké jsme měli technické problémy. Zdendovi nešel nasadit vlek, proto Jarda musel operativně připravit nosič na střechu. A při jízdě po dálnici na nás všichni mávali jako při závodě. Nebylo to však z důvodů povzbuzení při úsilí, ale jako upozornění, že se Zdendovým kolem není něco v pořádku.

Závod

Na startu jsem byl v druhé polovině startovního pole hned vedle Zdendy, vepředu byla poskládaná kategorie Elite (AC Sparta Praha, LAWI - Author Cycling Team). Po výstřelu z děla, která značila start, se kategorie Elite rychle vzdálila od zbytku pelotonu. Zdenda mi hned ujel a první třetinu prvního kola jsem spolu z dalšími pracoval na tom, abychom se dostali k jeho skupině. Zhruba 3 km od startu bylo místo, kde se trochu klesalo a kde v nejnižší části byla narychlo zadělaná díra nějakým štěrkem - moje osudové místo. Dost to tam klepalo a při každém průjezdu někomu vypadl bidon. S početnou skupinou jezdců jsme se Zdendou odjel tři kola, kdy mi Zdenda oznámil, že se odpojuje. Na začátku závodu hodně tahal skupinu přede mnou a unavil se. Nemá toho ještě dost natrénováno na kole.

Po vjezdu do čtvrtého kola jsme projížděli tím hrozným místem a uslyšel jsem akorát, jak praskla duše a vzduch se dostával rychle ven. Pomalu jsem začal s opravou a sledoval jsem, jak projíždí Zdenda s další skupinou i závodníka, který píchnul ve stejném místě akorát o něco dříve. Po opravě jsme se spolu vydali ke startu, kde jsme chtěli závod předčasně ukončit. Mezitím projíždělo čelo závodu. Vzpomněl jsem si však, že jsem v místě opravy zanechal brýle. Dojel jsem si pro brýle a kolem mě projel další opožděný závodník, Martin Skála z Trutnova, jelo se už pomalu a kecali jsme, on už chtěl určitě vzdát. Ke konci kola jsem mu už trochu odjel a chtěl jsem závod dojet. Jarda už byl v cíli převlečený a divil se, že ještě nejsem v posledním kole. Zeptal jsem se tedy pořadatelů, jestli můžu závod dokončit, a že jo. Preventivně jsem ještě dopumpoval vyměněnou duši a vydal jsem se sólově do posledního kola. Přes nebezpečné úseky jsem projížděl pomalu, ale pociťově jsem jel "tempo" - energie jsem měl dost. Předjel jsem dva závodníky, co ještě byli na trase a moje poslední kolo bylo o minutu a půl rychlejší než Zdenda ve skupině (v mém čase je zahrnuto i pumpování a diskuse s organizátory), prý byl nejsilnější -> asi mu moc nepomohli.

Diskuse na závěr

Černou tečkou závodu je, že od pátku mi nefunguje správně wattmetr a nemám tedy ze závodu relevantní data. Kromě začátku jsem se moc nenadřel a kdybych neměl defekt, tak jsem v pohodě skončil v první skupině tvořenou závodníky kategorie Open-18-39 let (nejlepší pětice z této kategorie se dostali i mezi elitní skupinu).

Miloš
Amatér
Příspěvky: 361
Registrován: 11 úno 2004 17:09
popis svého kola: Rám BMC RM01, sada Campa S.R. ale kliky Qurq, představec R77 PELLS, sedlo BASSANO M-ZERO, řidítka ITM PATHOM 2 carbon, pedály TIME carbon. Sety kol ZIPP 202, galusky Tufo Continental, Váha 6,7kg bez doplňků a 7,3 s doplňky.
Sportester: CycleOps-Joule GPS
Najeté km: 200
Bydliště: Choustnikovo Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Pavé Tour Milovice 2016

Příspěvekod Miloš » 02 kvě 2016 19:49

Pěkný :)
Aktivním sportováním se bavím, výkony na hranicích maxima jsem opustil v 33 letech, r.n.1957. Teď už nejde tak moc o výkon jako více o zdraví pohyb.


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1236: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1236: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti