Dobrušský pohár 2017

Vše o závodech. (Upozornění na závody, pocity ze závodů aj.)

Moderátoři: major, Moderátoři

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1236: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Pavel
Hobík
Příspěvky: 60
Registrován: 10 kvě 2015 18:57
Max Watt: 100
Najeté km: 612
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1236: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Dobrušský pohár 2017

Příspěvekod Pavel » 06 bře 2017 10:32

http://triclub.dobruska.cz/upload/dobru ... abulka.pdf

1. Silniční časovka
Ne 23.4.2017 Pohoří u hospody
Pohoří - Bohuslavice - Dka - Pohoří
10 km
memoriál Jana Lamicha

2. XC MTB Stalak Bike Cup
So 29.4.2017 Rychnov n. Kn. - U Mařenky
Okruhy - les Včelný
30 km

3. XC MTB Mělčany
Ne 14.5.2017 Mělčany - hasičská zbrojnice
Okruhy - les Chlum
25 km

4. Silniční časovka
Ne 28.5.2017 Semechnice - sportovní areál
Semechnice - Trnov - Houdkovice - Voděrady - Záhornice
12 km

5. Silniční závod
Ne 4.6.2017 Dobruška - náměstí
Dka-Ohnišov-Olešnice-Sedloňov-Kounov-Ohnišov-Olešnice-Sedloňov-Kounov-Nedvězí
63 km

6. XC MTB Kounov
Ne 18.06.2017 Kounov - hasičská zbrojnice
Okruhy v okolí Kounova
20 km

7. Silniční závod
Ne 25.6.2017 Olešnice v Orl. horách - náměstí Olešnice - Deštné - Orl. Záh. - Bart. - Deštné - Olešnice
86 km

8. Silniční časovka
Ne 16.07.2017 Dobruška - náměstí
Dka odb. Domašín - Dobré - Prázova bouda
13 km

9. Silniční časovka
Ne 13.8.2017 Kvasiny - hasičárna
Kvasiny - Deštné - Luisino Údolí
19 km

10. Silniční okruhy
Ne 3.9.2017 Kounov - Hotel Zlatý potok
Kounov - Bystré - Sedloňov - Kounov
80 km

Pavel
Hobík
Příspěvky: 60
Registrován: 10 kvě 2015 18:57
Max Watt: 100
Najeté km: 612
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1236: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Dobrušský pohár 2017

Příspěvekod Pavel » 23 dub 2017 17:44

Dobrušský pohár 23. 4. 2017 - 1. závod
časovka Pohoří - 9.79 km

http://stop-time.cz/zavody/2017-04-23_p ... ledky.html

Masters
(30 - 39 let; ročník 1987 - 1978) - Délka závodu : 9,79 km; závodníků v kategorii: 13
pořadí st.č. jméno ročník oddíl čas ztráta rychlost
1 79 Kwiecien Pavel 1983 Jiskra Jaroměř 00:14:34.9 40,28

Ztráta na celkového vítěze Marka Josku je velká, jeho čas je 00:13:45.2.

Po běžeckém tréninku a půlmaratonu jsem se dostal do cyklistického tréninku, závod jsem jel v momentálním velkém zatížení. Příští týden bude odpočinkový a forma by měla gradovat v Milovicích. Z důvodů profesního zatížení - počítačové simulace, jsem zadal trasu časovky do příslušného programu a vygeneroval jsem si průběh závodu. Přesně jsem zadal i vítr, tak čas i výkon přesně odpovídá. Problém je, že jsem podcenil moje parametry, dlouho jsem se netestoval, a tak jsem se podíval z okna a nadhodil jsem nějaké číslo -- 365 W na 15 minut. Již jeden trénink tento týden naznačoval, že se něco změnilo -- asi budu muset zjistit aktuální FTP.

V týdnu od 24. 4. mám v Praze konferenci a hned první den mám prezentaci. To zásadně ovlivnilo i prezentaci týmu navenek. Po zjištění tohoto času jsem usoudil, že se nebudu zdržovat na dojezd ostatních závodníku a čekat na vyhlášení výsledků a pojedu se domů připravovat. Doma jsem zjistil výsledky a už se nedá nic dělat, fotky z vyhlášení vítězu snad budou jindy.

Pavel
Hobík
Příspěvky: 60
Registrován: 10 kvě 2015 18:57
Max Watt: 100
Najeté km: 612
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1236: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Dobrušský pohár 2017

Příspěvekod Pavel » 29 kvě 2017 10:48

4. závod DP2017 – Silniční časovka INDIGO
Trasa: Semechnice - Trnov - Houdkovice - Voděrady - Záhornice - Malá Záhornice, bus zastávka
Parametry: délka 12km

http://www.stop-time.cz/zavody/2017-05- ... ledky.html

absolutní vítěz Rotter Michal 2000 SKP Duha Lanškroun 00:19:33.6

Kategorie Masters (30 - 39 let; ročník 1987 - 1978)
1 Čáp Lukáš 1984 HSK cycling team 00:20:18.6
2 Kwiecien Pavel 1983 Jiskra Jaroměř 00:20:36.8 00:00:18

Fotka z vyhlášení výsledků

Na začátku týdne jsem zvolil odpočinkový režim po 3 týdnech tréninku. Ve čtvrtek jsem si udělal FTP test a ten naznačil, že by jsem se měl zase zlepšit. Po sobotním výjezdu nad Luční boudu (123 km) přišla neděle a nic nenaznačovalo nějaký problém s výkonností. Profil časovky je složený ze tří částí. První část se jede po rovině, ve druhé části se jede do kopce a ve třetí části se zvlněným terénem dojíždí do cíle. Simulační software jasně řekl, že v první a třetí části se má jet tempo na hranici FTP s mírným nárůstem v malých kopečcích a ve druhé části do kopce se má jet naplno. Nicméně přihodilo se to, že začal zesilovat vítr, který působil proti pohybu v první části. Po pár minutách jsem zjistil, že nejsem schopen vytvořit dostatečný výkon, zhruba o 10-20 W méně. Psychicky mě to nahlodalo a vrchařskou část jsem podle pozávodní analýzy projel velmi špatně, jel jsem zhruba o 50 W méně než jsem potřeboval, zde jsem hodně ztratil. A zbytek jsem z výkonového hlediska zajel nadprůměrně. Jenomže při jízdě s větrem v zádech se toto snažení projeví na čase minimálně. Přebytečný výkon z konce časovky měl být rozdistribuován po celé délce trasy, zejména ve vrchařské části. Výsledkem je stávající čas, který je horší!!!! než před rokem na kole bez nástavců i fungujícího wattmetru.

Pavel
Hobík
Příspěvky: 60
Registrován: 10 kvě 2015 18:57
Max Watt: 100
Najeté km: 612
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1236: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Dobrušský pohár 2017

Příspěvekod Pavel » 05 čer 2017 14:18

5. Silniční závod
Dobruška-Nedvězí 63 km



Kategorie Masters (30 - 39 let; ročník 1987 - 1978)
1. MIlan Hanyk BMC + SKIBIKECENTRUM.CZ 1:53:59
...
3. Pavel Kwiecien JJ-Potocký 1:56:12

Pořadí v cíli podle kategorie neukazují na špatné výkony během závodu. Takhle si závodění nepředstavuji, podívám se na soupeře, vidím samé mladší jezdce, kteří mi mohou ujet a s nima i 1-2 z mé kategorie. Také s nima chci jet, co nejdéle a nechci jet sám po xy kilometrů jako v tomto závodu.

Do Ohnišova jsem v nájezdu do druhého kola najel ve špatné pozici, ti vepředu začali zrychlovat, ale na úzké spojovací cestě nebylo místo a než jsem se dostal více dopředu vznikla díra (stejně jako před 2 roky). Zbývající jezdci přede mnou nepřidali a ti za mnou také ne. Předek závodu byl za Bohdašínem vzdálen jenom pár metrů, momentálně jsem byl však vyčerpán a v klesání za Rokolí mi ujeli, zrovna jeli dvě auta proti a nemohl jsem jet rychleji zatáčkou. Ti za mnou to zabalili, a tak jsem jel sám 20 km. Nikdo mě nedojel (druhý balík) a nikoho relevantního jsem nedojel. Stačí to na 3. místo v kategorii, ale je to málo.

Odpoledne jsme jeli do Pardubic a nezůstal jsem proto ani na vyhlášení výsledků. Zase špatná prezentace týmu.

Pavel
Hobík
Příspěvky: 60
Registrován: 10 kvě 2015 18:57
Max Watt: 100
Najeté km: 612
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1236: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Dobrušský pohár 2017

Příspěvekod Pavel » 18 črc 2017 08:06

8. Silniční časovka
Dobruška - Dobré - Prázova bouda 13 Km

http://triclub.dobruska.cz/upload/dobru ... dp1708.pdf

Kategorie Masters (30 - 39 let; ročník 1987 - 1978)
1 Čáp Lukáš 1984 HSK cycling team 00:26:21
2 Kwiecien Pavel 1983 Jiskra Jaroměř 00:27:42 00:01:21

V sobotu jsme to při společném tréninku moc nepřeháněli, proto jsem byl v neděli 100% připravený na závod. Nejedná se o horskou časovku, neboť průměrná rychlost se pohybuje kolem 27 km/h, z tohoto důvodu jsem pokusně nasadil časovkářské nástavce. Z fotek z minulých let i letos je mělo několik lidí. Bez ohledu na kategorie jsem skončil šestý, přičemž na čtvrté místo ztrácím pár sekund. Je zde potřeba vyzdvihnout výkon Lukáše Čápa, který všem ujel o desítky sekund.

Co se týče celkové soutěže, pokud budu zdráv, tak bych měl mít našlápnuto na celkové druhé místo v kategorii. V soutěži o nejlepšího časovkáře asi skončím mezi 5 až xy místem. Ty přede mnou nedoženu a ti za mnou nejsou daleko.

Pavel
Hobík
Příspěvky: 60
Registrován: 10 kvě 2015 18:57
Max Watt: 100
Najeté km: 612
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1236: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Dobrušský pohár 2017

Příspěvekod Pavel » 13 srp 2017 17:38

9. Silniční časovka
Kvasiny - Deštné - Luisino Údolí 19 km



Kategorie Masters (30 - 39 let; ročník 1987 - 1978)
1 Kwiecien Pavel 1983 Jiskra Jaroměř 00:38:46
2 Klapal Martin 1987 INDIGO cycling team Rychnov nad Kněžnou 00:39:06.0 00:00:19
3 Hnilička Lubomír 1987 Vysoké Mýto 00:41:21.8 00:02:35

Celkový vítěz Dominik Chlupáč vytvořil nový rekord tratě s časem 37:25. V celkovém pořadí jsem za ním skončil na druhém místě. Při neúčasti Lukáše Čápa jsem měl ulehčenou možnost zase vyhrát v kategorii. Neučástí dalších předních cyklistů - Josef Stráník, Jan Truhlář, jsem se posunul na konečné druhé místo v Soutěži o nejlepšího časovkáře DP2017. Za prvním Markem Joskou jsem zaostal asi o 19 s po čtyřech časovkách.

Při samotném závodě jsem se snažil dodržet průběh ideálního výkonu. Ze začátku po rovině jet P(FTP)-20 W, v menších brdcích výrazně přidat a v závěrečném kopci jet P(FTP)+20 W. Chladné počasí mi dopomohlo to všechno zvládnout.

Pavel
Hobík
Příspěvky: 60
Registrován: 10 kvě 2015 18:57
Max Watt: 100
Najeté km: 612
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1236: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Dobrušský pohár 2017

Příspěvekod Pavel » 04 zář 2017 14:09

10. Silniční okruhy
Kounov - Bystré - Sedloňov - Kounov, 4 okruhy=80 km

Výsledky:

1 Brendl Tomáš VELOCENTRUM 2:17:09 0:00:00
2 Hanyk Milan BMC SKIBIKECENTRUM.CZ 2:19:05 0:01:56
3 Kwiecien Pavel 1983 Jiskra Jaroměř 2:19:08 0:01:59

Pohárová matematika byla neúprosná. Abych mohl celkově vyhrát v moji kategorii, musel bych vyhrát a Lukáš Čáp by musel dojet nejlépe na třetím místě. Na startu dále byli Milan Hanyk a Tomáš Brendl, oba jsou lepší než já. Odstartoval jsem v prvním balíku, tam jeli i junioři, ti ale jeli o jedno kolo méně. Poněvadž jsou velmi dobří, bylo jasné, že nám hodně zatopí.

Ihned po startu odjel Tomáš Dražan a svou sólo jízdou celkově skončil třetí. My jsme za ním jeli v pelotonu. V prvním kole se až do Sedloňova nic moc nedělo. Za Sedloňovem se naopak jelo brutální tempo do do kopce, což moc nemusím. To jsem ustál. Ve druhém kole peloton moc nejel a poněvadž jsem byl zrovna na čelu, vytvořila se mezi mnou a pelotonem mezera. S odstupem času si říkám, že jsem toho měl více využít a jet časovku až do konce. Vyhnul jsem se sice opětovnému stoupání za Sedloňovem v pelotonu, ale junioři + Marek Joska + Tomáš Brendl mě předjeli v Kounově pod kopcem na Bačetín a momentálně jsem neměl síly s nima to vyjet. Poslední okruh (třetí) junioři jeli asi docela peklo a začali se rychle vzdalovat od skupinky pronásledovatelů: já, Martin Klícha, Milan Hanyk, Lukáš Čáp. Přítomností Tomáše Brendla v úniku padla nutná podmínka k celkovému vyhrání DP. Dále Lukáši Čápovi odcházeli nohy (předchozí den jel závod) a najednou zcela odpadl. Poslední kolo už nepřineslo nic zásadního a po nepodařeném spurtu za projíždějící Tatrou V3S jsem prohrál s i mýma spolujezdcema a celkově skončil 6, v kategorii 3.

Konečné pořadí Dobrušského pořadí v kategorii Masters


1 Lukáš Čáp HSK Cycling Team 174 bodů
2 Pavel Kwiecien Jiskra Jaroměř - Potocký 169 bodů
3 Petr Vítek Hradecký Spinning Klub 140 bodů

Po sezóně 2016 přestoupilo z kategorie Masters do kategorie Veteráni I mnoho dobrých závodníků. Díky tomu mi ubylo soupeřů a mohl jsem být v TOP 3 v každém závodě, který jsem jel. Tento exodus jsem podpořil i zlepšením výkonnosti a techniky jízdy, což se ukázalo zejména při nejdelší časovce na Luisino údolí, kde jsem skončil celkově druhý. Pro příští rok do moji kategorie přestupují Martin Klícha a Tomáš Dražan a pokud budou nadále jezdit, tak se konkurence zase rozroste.


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1236: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1236: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů